header image
 

All posts in Březen, 2014

        Ve středu, 5. Března 2014, se vydali vybraní chlapci z DDŠ Měcholupy do Prahy shlédnout přátelský fotbalový zápas mezi reprezentacemi ČESKÉ REPUBLIKY a NORSKA. Jednalo se o první zápas trenéra Pavla Vrby u naší reprezentace. Zápas se hrál v Synot Tip Aréně v pražském Edenu od 18. 30.

Odjížděli jsme rovnou po obědě a po zastávce u MC Donaldu a menších problémech se zaparkováním jsme konečně zaparkovali u mládežnického centra Slavie Praha a vydali se davy lidí vyzvednout vstupenky, které jsme dostali díky žádosti našeho vychovatele na paní Michaelu Veselou z NADAČNÍHO FONDU „ZELENÝ ŽIVOT – KDYŽ FOTBAL POMÁHÁ“. Díky tomu jsme dostali 9 vstupenek, pro 7 chlapců a dva vychovatele. Bylo skoro vyprodáno, atmosféra byla elektrizující, zapojili jsme se i do mexických vln, které obíhali stadionem. Jen škoda chyby Petra Čecha při druhém gólu, mohli jsme vyhrát. Seděli jsme za brankou, do které padly 3 branky.

Kromě zážitků při samotném zápase nás vychovatel upozornil na přítomnost účastníka OH v Soči a kapitána Lva Praha Jiřího Novotného, kterého jsme viděli na ledě při zápase, v televizi a teď i hned vedle nás. A hned na to jsme si stoupli vedle vysokého pána, což nebyl nikdo jiný než bývalý fotbalový reprezentant Vratislav Lokvenc. Všem se výlet moc líbil.

Chtěli bychom poděkovat paní Michaele Veselé z NADAČNÍHO FONDU „ZELENÝ ŽIVOT – KDYŽ FOTBAL POMÁHÁ“ (www.gambrinusliga.cz/zelenyzivot) za poskytnutí vstupenek a popřát naším reprezentantům úspěšnou kvalifikaci na EURO.

7. března 2014 navštívili žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Stálou divadelní scénu Klatovy, konkrétně se jednalo o divadelní představení „Sto roků prázdnin“, a to v úžasném podání Jihočeského divadla České Budějovice.
Vtipně zpracovaná dobrodružná inscenace o klukovské prázdninové vzpouře dětí nadchla všechny diváky nejen hereckým, technickým a hudebním ztvárněním, ale rovněž i vtipnými dialogy a nápaditým pojetím multifunkčních kulis.