header image
 

All posts in Červen, 2014

 26.6. 2014 proběhl 3. ročník akce “ Na jedné lodi“- vyzkoušej si svět handicapovaných, kterou pořádá město Klatovy. I my jsme tento rok měli možnost vystoupit s naším divadelním kroužkem a před širokou veřejností zahrát pohádku: „Jak se peklo zadložilo a jak to bylo dál“. Součástí akce byl také doprovodný program, během kterého vystoupily různé skupiny a soubory ze základních škol v Klatovech. Lavičky na náměstí už byly obsazené od samého rána, takže o publikum neměli vystupující nouzi. V horní části náměstí pak byly stánky, kde se prezentovali sdružení a spolky, působících v Klatovech. Své místo si mezi nima našel i stánek s výrobky našich dětí z Měcholup. Ten kdo se přišel podívat, si mohl vyzkoušet jízdu na vozíku, orientaci pomocí slepecké hůlky, poznávání vůní se zavázanýma očima, tvarů podle hmatu a další věci, se kterými se handicapovaní musí vypořádat každý den.

plakat_na_jedne_lodi

 

Stejně jako v loňském roce, jsme podali přihlášku do projektu Jarmarky s Albertem. Do celého projektu se přihlásilo 31 domovů z celé ČR. Do výběru domovů se zapojil tým Spolu dětem, včetně dobrovolníků a zástupkyně Nadačního fondu Alber, vybíralo se anonymně dle zaslaných výrobků.  Bylo vybráno 20 domovů, mezi nima i ten náš!16. června jsme se zúčastnili jednodenního školení „Obchodníkem snadno a rychle“ v Praze. V rámci školení jsme se naučili, jak se máme chovat k zákazníkům, jak si vyzdobit stánek, jak si spočítat cenu výrobků nebo umět zhotovit reklamní slogan. Paní Krausová z centrály Aholdu nám předala zkušenosti, jak komunikovat s veřejností, ukázala nám jak zhotovit pozvánku, komunikovat s médii nebo umět vytvořit tiskovou zprávu.  Teď již nezbývá, než začít přemýšlet a shromažďovat nápady na tvorbu zajímavých výrobků na samotné Jarmarky, které se uskuteční koncem roku 2014.

 

 

 

 

 

 

 


 V sobotu 7. června jsme se již  potřetí zúčastnili,  Avon pochodu v Klatovech. Přestože panovaly  tropické teploty, pochod neodradily stovky lidí, aby boj proti rakovině prsu podpořily. Start samotného pochodu byl ve 13:00. Nechyběli patroni akce: starosta Klatov Mgr. Rudolf Salvetr, odborná garantka projektu AVON proti rakovině prsu MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D. a herečka Veronika Freimanová.  Vstupenkou na AVON Pochod v Klatovech bylo Tričko proti rakovině prsu 2014.  Nechyběl ani bohatý doprovodný program, který probíhal na náměstí Míru a na nádvoří pod Černou věží. Měli jsme možnost shlédnout vystoupení taneční skupiny Modern, modní přehlídku Delija Models, či ukázky španělských a moderních tanců. Celou akci moderoval Jiří Pelnář z Hit rádia FM plus