header image
 

All posts in Září, 2014

HUDEBNÍ PROGRAM zaměřený na PREVENCI RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ úspěšně probíhá již od r. 2011, kdy vznikl pod záštitou zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Moniky Šimůnkové. RADOSLAV „GIPSY“ BANGA se s žáky a studenty podělí o svůj osobní příběh i své zkušenosti a motivuje je k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování.

Cíl a přínos projektu:

V současné době bohužel všichni kolem sebe vidíme mnoho násilí, agrese, intolerance a dalších negativních celospolečenských jevů. Program chce posílit v mladé generaci víru a přesvědčení, že budoucnost je v rukou každého z nás. A také, že každý jednotlivec – ať už se na své startovní čáře cítí jakkoliv handicapován – má právo a možnost změnit svou situaci i svět k lepšímu, a žít smysluplný a spokojený život.Projekt si klade za cíl inspirovat studenty k pozitivnímu, zdravému životnímu stylu, navést je na správnou a bezpečnou cestu při řešení zátěžových situací, přispět k příznivému psychosociálnímu klimatu ve škole a k formování občanských postojů studentů.

 

14.9. 2014 jsme se přihlásili do II.ročníku turnaje v přehazované „Ruku na to!“, kterou pořádá ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové. Turnaj se uskuteční v areálu Beachklubu Pankrác v Praze. Jde o  turnaj tříčlenných smíšených týmů plánovaný pro přibližně 200 soutěžících a členů doprovodu. A stejně jako loni je pro všechny na místě  zajištěný  bohatý zábavný program:

Logikoutek –zde mají děti možnost si lámat hlavy nad logickými hrami. Hra je určena spíše jednotlivcům

FinQ test – zde budou soutěžit celé týmy. Hra je rozdělena do dvou věkových kategorií, stejně jako turnaj, tzn. do 13 a nad 13 let. Každá věková kategorie má dvě oblasti otázek, a to vědomostní a početní. Celkem tedy musí tým odpovědět na 6 otázek. Budou to dělat i na čas. Vyhraje ten tým v každé kategorii, který odpoví správně co nejvíce otázek a v co nejkratším čase. První týmy v každé kategorii získají cenu.

Fotokoutek –zde se mohou děti fotit a navíc si odnést svoji fotografii na památku, vytiskneme rovnou na místě.

Diskotéka – po skončení turnaje a před vyhlášením je pro děti připravená diskotéka o spoustu cen.

plakát Ruku na to!

V letošním školním roce se naše zařízení jako již tradičně začátkem června (1. – 5. 6. 2014) zúčastnilo v pořadí již 42. LOH chlapců, pořádaného tentokrát DDŠ, SVP a ZŠ v Chrudimi. Družstvo chlapců se za pedagogického dozoru vychovatelek připravovalo průběžně celý rok a opět se ve velké konkurenci DDŠ a VÚ z celé republiky neztratilo. Hoši vybojovali postupně 3 poháry a 14 medailí. Nejlepší výsledky byly: Atletika celkově 3. místo dorostenců + pohár, letní biatlon – 3. místo, atletika – skok do dálky 2. místo, skok vysoký 4. místo, 3 000 m 5. místo, 100 m sprint 2. místo, štafeta 4x 100 m 3. místo. Vůbec nejúspěšnějším sportovním odvětvím letos však bylo plavání, kde kluci vybojovali celkově 2. místo, za které získali velmi krásný pohár, štafeta 4x 25 m 3. místo a nejlepší výsledky byly: 2x 1. místo, 1x 2. místo, 1x 3. místo a 1x 4. místo ve volném způsobu a prsou. Výprava se vrátila v pořádku a doufáme, že se i v příštím roce neztratíme!

Jídelní lístek 18.3. – 24.3.2019

Jídelní lístek 11.3.- 17.3.2019

Jídelní lístek 4.3.-10.3.2019