header image
 

All posts in Říjen, 2014

Ve dnech 16. – 18. 10. 2014 se naši chlapci společně se skupinovou vychovatelkou zúčastnili jako již každoročně setkání výchovných zařízení a DDŠ při sportovním klání nazvaném „Železné Dítě“. Akci  s dlouholetou tradicí pořádalo DDŠ,VÚ Hostouň. Velkého úspěchu dosáhli kluci z našeho zařízení ve věkové kategorii žáků. Na programu bylo 500 m plavání, 16 km jízdy na kole a 4 km běhu. Závodu se zúčastnili chlapci různých věkových kategorií. Z 12 ústavů z celé ČR vybojovali naši celkově 1. místo ohodnocené nádherným pohárem, v jednotlivcích jsme získali celkové 3. místo, které bylo rovněž odměněno velmi hodnotnými cenami. Jediný šrám na našem velkém úspěchu udělalo pouze počasí, které nám tentokrát nepřálo.   Poděkování patří všem za přípravu chlapců na tyto velmi náročné závody a zároveň všem zúčastněným dětem za vzornou reprezentaci.

18.ledna 2015 proběhne Charitativní zápas – Utkání hvězd Kapitol ligy, který pořádá Futsal – Sálový fotbal Klatovy.

V průběhu akce se odehraje utkání mezi výběry hvězd, které dostaly nejvíce hlasů v anketě, která probíhá na webu www.salovka-klatovy.cz.

Jsou připravené 4 dovednostní soutěže, taneční i divadelní představení.

Výtěžek akce půjde na konto sdružení Podej nám ruku a DDŠ Mecholupy.

Pozvánka

   O víkendu 11. a 12. října jsme se celý domov zapojili do 3. ročníku projektu „72 hodin“. Zkušenosti s předchozími ročníky jsme neměli žádné a nepřemýšleli jsme nad tím, jaký projekt vybereme. Shodli jsme se, že bychom projekt mohli realizovat v obci Měcholupy, kde náš Dětský domov se školou sídlí. Před samotnou realizací byla nutná registrace na webových stránkách projektu 72 hodin, zaregistrovali jsme se pod projektem „Podzimní úklidové práce v obci Měcholupy“.Do projektu se zapojilo 22 dětí a 5 vychovatelů. Během dvou dnů jsme vyčistili obecní stráň při příjezdové cestě do Měcholup, uklidili autobusovou zastávku, koryto pro odvod vody ve vsi a areál fotbalového hřiště.  V příštím roce bychom se opět chtěli zapojit nejen úklidovými pracemi, ale i uspořádání divadelního vystoupení našeho dramatického kroužku v domově pro seniory v Klatovech či Klokánku v Janovicích.Závěrem bych chtěla zmínit, že do letošního ročnímu se zapojilo 21.400 lidí – zejména mládeže a dětí školního věku, ve 442 projektech.OOOO

Klatovský deník 9.10.2014

Díky nabídce, kterou jsme získali od paní ředitelky, se dnes náš domov, zaregistroval a zapojil do projektu 72 hodin“.Jde o  3. ročník projektu, do kterého se již zapojilo přes 30 000 lidí

O projektu 72 hodin

Co je 72 hodin?

Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (9. – 12. října 2014) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Protože z předchozích dvou let již víme že: BRBLAT NESTAČÍ!

Co je cílem projektu?

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Kdo za tím celým stojí?

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidají také partnerské organizace a další desítky dětských a mládežnických organizací, tisíce dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulých dvou letech se zapojilo téměř 30 000 dobrovol­níků!

Patroni projektu 72 hodin

V letošním roce projekt 72 hodin podpořilo hned několik významných osobností z oblasti kultury, sportu a veřejného života.

Za jejich podporu jsme velmi vděční. Děkujeme naši patroni! Více zajímavostí o celém projektu,najdete na www.72hodin.cz

Název našho projektu je :„Podzimní úklidové práce v obci Měcholupy“ – Celý domov se budeme ve dnech 11.-12.19.2014 podílet na  společném úklidu veřejně dostupných míst v obci Měcholupy- autobusová zastávka, areál vodní nádrže,areál fotbalového hřiště.

72 hodin  ČRDM

V měsíci září jsme pomáhali občanům s dobýváním brambor v obcích Měcholupy a Třebíšov. Mnozí z nás se s touto prací setkali vůbec poprvé. Zúčastnili jsme se v průměrném počtu patnácti dětí a to jak dívky, tak i kluci. Od majitelů políček jsme měli zajištěný pitný režim v podobě limonád a po dokončení činnosti jsme dostali i zákusek. Dobývání nás bavilo, protože jsme se seznámili s novým prostředím a získali jsme zkušenosti, které můžeme později uplatnit. Také nás těší, že jsme mohli pomoci převážně starším občanům, kteří by to sami jen těžko zvládali.