header image
 

All posts in Listopad, 2014

V sobotu, 22. 11. 2014, jsme se zúčastnili 9. ročníku „KOVÁŘSKÉHO DNE“ v Oselcích. Akce byla spojena se dnem otevřených dveří SOU Oselce. Prohlédli jsme si vystavené výrobky uměleckých kovářů, výrobky truhlářských učňů této školy, ukázku kování koní. Nejdůležitější akcí však byly soutěže kovářských učňů a uměleckých kovářů, kteří přímo před našimi zraky přetvářely kusy železa do nejrůznějších podob (ještěrka, ozdobné kování na dveře, …). Nejvíce však děti zaujala ukázka výroby obrázků z písku, kterou si následně vyzkoušely. Tato práce se jim na tolik líbila, že jsme se domluvili s paní Wolfovou, aby přijela do DDŠ Měcholupy a seznámila s touto technikou i ostatní děti. Tato akce se uskuteční 1. prosince  2014 od 15 hod. v DDŠ Měcholupy.

I v letošním roce se chlapci z našeho domova zapojili do Dotačního programu -“Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji“ na SŠ Oselce. Cílem projektu, je rozvoj přírodovědného a technického vzdělávání na středních a základních školách v Plzeňském kraji. Realizace jmenovaného individuálního projektu spadá do období 1. 9. 2013 až 30. 6. 2015.  Chlapci navštěvují v rámci mimoškolní činnosti zájmový kroužek na SŠ Oselce. Během školního roku absolvují 14 setkání na dílně u kovářů a truhlářů, mohou si tak vyzkoušet práci s oběma materiály – kovem i dřevem. Výsledkem je pak jeden či více výrobků, které si mohou odvézt domů – například krbové nářadí,věšáky,svícny,opékače, společenské hry, řehtačky.  Během kroužku s výrobou pomáhají učitelé odborného výcviku a zkušení žáci vyšších ročníků.

V úterý, 18. 11. 2014, jsme se byli podívat na přátelském fotbalovém zápase reprezentací do 21 let v Praze na stadionu Synot TIP Aréna v Edenu. Jednalo se o zápas ČR U21 proti Německo U21, který skončil 1-1. Vstupenky jsme opět získaly díky nadaci ZELENÝ ŽIVOT, které opět velmi děkujeme. Pokud se nestane nic neočekávaného, měli bychom vidět souboj obou těchto týmů opět v červnu. To už ale půjde o „ostrý“ zápas v rámci mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let, které se koná v ČR.