header image
 

All posts in Prosinec, 2014

1. 12. 2014 žáci ZŠ při DDŠ navštívili Stálou divadelní scénu v Klatovech, kde byli svědky „Setkání před Betlémem“ v podání Divadla Víti Marčíka. Jednalo se o úžasný příběh odehrávající se u kopie nejstaršího budějovického dřevěného betléma, před kterým se u stolu každoročně setkávají čtyři přátelé, kteří se vidí jednou do roka, a to těsně před Štědrým dnem. Přinášejí si dárky (ale o dárky jim nejde),  jídlo (ale o jídlo jim nejde), mluví spolu, zpívají koledy a hlavně – hrají lidový příběh o narození Ježíška.
Představení všechny nadchlo, pobavilo, rozesmálo, ale i přivedlo k zamyšlení v době adventní…
Všichni ocenili rovněž úžasnou hudební výpravu celého představení. Při vícehlasých zpěvech koled nám až mrazilo v zádech…
Nejvíce se všem líbil závěrečný citát, že…: „Anděl nemusí mít křídla a často ho poznáme, až když odejde.“

V pátek, 28. 11. 2014, vyrazili chlapci z druhé rodinné skupiny se svým vychovatelem na výlet do Plzně, aby se podívali na zápas TIP SPORT EXTRALIGY v ledním hokeji mezi týmy Plzně a Pardubic. Volný vstup na zápas nám umožnil plzeňský klub. Seděli jsme hned v první řadě, takže jsme měli celou hru jako na dlani. Navíc kolem nás cestou na střídačku i ze střídačky chodili trenéři a vlastně všichni členové realizačního týmu PLZEŇSKÝCH INDIÁNŮ. Chlapci byli upozorněni hlavně na pány Straku a Špačka, bývalé vynikající hokejisty. Zápas skončil výhrou domácích 5 – 1. Ze stadionu jsme si odnesli jako suvenýr a připomínku na výlet oficiální puk a spoustu skvělých zážitků. Pokud situace dovolí, chtěli bychom navštívit ještě jeden zápas v průběhu ledna nebo února. Děkujeme týmu HC ŠKODA PLZEŇ za poskytnuté vstupenky a přejeme spoustu sportovních úspěchů.

Klatovský deník 6.12.2014Článek z Rozhledu prosinec 2014

PlakátekPOZVÁNKA – kopie-1