header image
 

All posts in Únor, 2015

10. 2. 2015 žáci navštívili Muzeum Františka Křižíka v Plánici. Díky vstřícnosti MÚ si mohli prohlédnout Křižíkův rodný domek v době, kdy se o něm učí v dějepisu i ve fyzice a to i přes to, že je v únoru pro veřejnost jinak běžně uzavřený. Exkurze všem doplnila informace získané ve škole.  Vyčerpávající a nadšení plný výklad úžasné paní průvodkyně všechny zúčastněné uchvátil, ostatně jako pokaždé. Fascinující bylo rovněž praktické předvedení obloukové lampy. Nejvíce všechny dojala obětavost Křižíkovy matky, morální odkaz sociální politiky Františka Křižíka aplikované na své zaměstnance a rovněž skutečnost, že i přes velmi těžké ekonomické začátky se tento velikán dokázal prosadit a překonat i takového vědce jakým byl A. Edison. Jsme rádi, že jsme našim žákům mohli zprostředkovat nové poznatky ze života tak inspirativní osobnosti našeho regionu.

TISKOVÁ ZPRÁVA                               Praha, 13. ledna 2015

 

Jarmarky s Albertem zakončily svou cestu po Česku; děti z dětských domovů získaly více než 140 000 Kč

Další ročník tradiční akce s názvem Jarmarky s Albertem, která je součástí celoročního projektu zaměřeného na finanční gramotnost dětí, byl úspěšně završen. Projekt, který vznikl ve spolupráci Nadačního fondu Albert a obecně prospěšné společnosti Spolu dětem, opakovaně umožnil dětem získat zábavnou formou dovednosti ze světa obchodu, které poté mohou využít v samostatném životě. V průběhu listopadu a prosince loňského roku prodávaly děti z dětských domovů své vlastnoručně vyrobené produkty na stáncích v prodejnách Albert po celé České republice.

Děti se na vánoční jarmarky připravovaly po celý rok. V rámci projektu absolvovaly školení „Obchodníkem snadno a rychle“, kde si osvojily základy podnikání a dozvěděly se více o stanovení cen výrobků, chování k zákazníkům, propagaci a dalších oblastech důležitých pro prodej. Školiteli se stali také odborníci z marketingu a public relations obchodního řetězce Albert. Děti pak v průběhu roku vyráběly své vlastní výrobky, které následně jarmarcích prodávaly.

Projektu se zúčastnilo celkem 22 dětských domovů, kterým se na jarmarcích podařilo utržit neuvěřitelných 143 691 Kč. Tržby jednotlivých domovů v průměru dosáhly částky 6.500 Kč, absolutními rekordmany v prodeji vlastnoručně vyrobených produktů se staly děti z dětského domova v Prostějově, které jich zvládly vyrobit kolem pěti set. Celkem se letos prodaly téměř čtyři tisíce drobných dárků, dekorativních předmětů s vánoční tématikou i šperků.

„Velmi nás těší velký zájem ze strany dětských domovů o účast v projektu Jarmarky s Albertem. Projekt je koncipován tak, aby se děti mohly aktivně zapojit a na vlastní kůži poznat obchod se vším, co obnáší. Věříme, že tato zkušenost jim může pomoci při rozhodování, jakým směrem se bude ubírat jejich budoucnost, říká Judita Urbánková, předsedkyně Nadačního fondu Albert. „Akce se velmi líbí i zaměstnancům jednotlivých prodejen Albert, ve kterých se Jarmarky konaly, a rádi děti přivítají také v příštím roce,“ dodává Judita Urbánková.

 infografika

 

Článek v Klatovském deníku