header image
 

All posts in Březen, 2015

V sobotu 7. března odjelo 12 dětí z našeho domova na návštěvu do NRDM Budík. jedná se o nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. na začátku setkání se uživatelé klubu Budík dozvěděli o životě v DDŠ Měcholup, děti odpovídaly na jejich otázky. nejvíce je zajímalo, jak se v dětském domově žije, co je zakázáno a proč jsou tam děti umístěné. Součástí návštěvy byla i výtvarná dílna – technkou zvanou enkaustika, vyribila děvčata obrázky, které krásně zdobí chodbu 1. skupiny. Chlapci měli možnost vyzkoušet malou posilovnu v klubu. Pracovnice klubu Budík, která se zabývá výkladem tarotových karet připravila pro zájemce indiviuální výklad ze symbolů. Setkání děti i vychovatelky hodnotily kladně, připravujeme proto další setkání v měsíci dubnu. Dobré jméno DDŠ Měcholupy podpořily zejména děti, které se ochotně zapojily do diskuse a odpovídaly na otázky děti z klubu Budík

Dne 5. 3. 2015 jsme navštívili halové mistrovství Evropy v atletice, které se konalo v O2 Aréně v Praze. Tento den probíhala kvalifikace ve skoku dalekém a ve vrhu koulí. Nejvíce se nám líbili naši reprezentanti, kterým jsme fandili a tleskali. Velmi nás překvapil svým výkonem Radek Juška. Tímto bychom chtěli poděkovat organizačnímu týmu halového mistrovství Evropy za poskytnutí vstupenek.

Článek z Klatovského deníku ze dne 10.3.2015

Děti z Klatov a z okolí, děti z janovického Klokánku i z Dětského domova se školou Měcholupy si zařádily v neděli 8.3.2015 na klatovském zimním stadionu na maškarním reji, který pro ně připravil klatovský hokejový klub.Sešlo se přibližně sedmdesát dětí a třicet rodičů a všichni se celé dopoledně dobře bavili. Kromě vyhlášení nejhezčí masky, která vyhrála dort, a diskotéky na ledě připravili organizátoři pro děti i soutěže – střelbu na brankáře, slalom, sbírání puků na čas, přetahovanou na ledě nebo překážkovou dráhu. Děti za to čekalasladká odměna. „Povedlo se to, měli jsme z toho radost a určitě bychom z toho chtěli udělat tradici. V našem klubu toho chceme pro mládež dělat hodně a určitě něco do konce sezony vymyslíme,“ uvedl za organizátory Radek Mužík, který poděkoval trenérům mládeže z klubu, kteří se do akce aktivně zapojili. „Poděkování zaslouží i pět hráčů dorostu. Ti například vozili v náručí děti z Klokánku, které neměly brusle, a také předtancovávali. Byli skvělí,“ dodal Mužík.

Stejně jako v předešlém ročníku, tak i v loňském 3. ročníku Jarmarků s Albertem jsme získali II. místo za nejlepší reklamní slogan Jarmarku. Pracovníci Nadačního fondu Albert vybrali nejzajímavější slogany všech zapojených domovů a ty nejlepší ocenili hmotnými dárky.