header image
 

All posts in Květen, 2015

Ve dnech 22. – 24. 5. 2015 se zúčastnila jedna z našich dívek Olina Cifrová společně se svojí skupinovou vychovatelkou seznamovacího zahájení projektu „Postav se na vlastní nohy“, pořádaného pro mládež od 16 až 20 let právě jen z dětských domovů. Tyto děti se daleko složitěji dostávají do reálného života mezi dospělé, než děti z běžných rodin. Letošní ročník byl již 7. v pořadí, naše zařízení bylo osloveno poprvé vzhledem k tomu, že se u nás nejedná o klasický dětský domov, ale v podstatě o výchovný ústav. Projekt je zaměřen na posílení znalostí, dovedností a osobní rozvoj dospívající mládeže před odchodem z dětského domova. Tématicky je toto setkání rozděleno na několik oblastí: zaměstnání, bydlení, mezilidské vztahy, finanční hospodaření a plánování životních kroků. Hlavní důraz je kladen na komunikaci. Zjednodušeně by se dalo říci, že se jedná o usnadnění odchodu mládeže z dětských domovů. Tento první víkend byl víceméně seznamovací, spojený s prohlídkou Prahy, jejích kulturních a historických památek (např. Obecní dům, Prašná brána, Staroměstské náměstí s Orlojem, Národní technické muzeum aj.) a byla také podpořena charitativní akce na letenské pláni, která nesla název „Běh s batohem“, jak pro děti, tak pro dospělé. S organizací této akce jsme v rámci poznávacího víkend pomáhali i my. Dokonce tohoto kalendářního roku budou následovat ještě 3 víkendová setkání. Rádi opět přijmeme pozvání a pevně doufáme, že celá akce bude Olině ku prospěchu. Chtěli bychom poděkovat projektové manažerce pí. Bc. Janě Kotalové a jejímu týmu za perfektní organizaci celého víkendu a těšíme se na další spolupráci.

Za DDŠ Měcholupy sk. vychovatelka Monika Kováříková

 

Byli jsme na MS v hokeji a i my  jsme se podíleli na vytvoření diváckého rekordu v návštěvnosti jednotlivých MS. Konkrétně 5. května 2015 na zápase Švýcarsko – Německo v O2 aréně v Praze. Atmosféra byla naprosto fantastická a to hlavně díky fanouškům Švýcarska. Návštěva ze strany fanoušků Německa byla celkem zklamáním asi hlavně pro samotné hokejisty. My si zápas užili co to šlo, přivezli jsme si velké množství reklamních a propagačních materiálů, ale hlavně spoustu vzpomínek a zážitků. Chtěli bychom poděkovat organizačnímu výboru MS za poskytnuté vstupenky a popřát, aby další MS v hokeji, které brzy opět přijde zpět do ČR, mělo alespoň takový úspěch, jako to právě ukončené.

ČAS SE KRÁTÍ 

Anett Doubků , DDŠ Měcholupy

Ráno vstát a hned se snažit,
kdo má na to sílu mít?
Ve škole poslouchat a se učit,
když někde jinde chci být?!
Minulost je těžké vrátit,
radši bych šla hospodařit.

Chci jít domů zpátky zas,
nebaví mě čekat, až uplyne tento čas.
Na pokoji času mám dost,
jde do mě z toho všeho šílená zlost.
Chtěla bych už pryč a od minulosti klíč.

Doma už chci být,
a krásně se zase mít.
Až domů přijdu, slibuju,
že hodná zase budu.

Strach z toho, že mě domů nepustí,
mě asi nikdy neopustí.
Tresty tady za špatné věci dostáváme,
už to asi nedáváme.

Pevné nervy to chce mít,
ať domů můžem zpátky jít.
Je to tu těžké dávat,
ale nezbývá nám nic než to zvládat..

Na konci roku jdem někteří pryč,
těm, co zůstávají, přeji od štěstí klíč.
Na konci roku se loučíme (někteří)
a DDŠ Měcholupy opouštíme.

Čas se krátí

V sobotu 18. 4. 2015  se celý náš domov zapojil do akce „Ukliďme Česko 2015″. Druhého ročníku se zúčastnilo přes 30 000 dobrovolníků, kteří sesbírali na 800 tun odpadů.  Nejprve jsme společně vyčistili tribunu a okolí fotbalového hřiště v Měcholupech, následně jsme se přesunulik jednomu z místních rybníků, kdepráce pokračovala čištěním travnatých ploch. Děti opakovaně plnily kolečka odpadem, který byl léta „ukryt“ na březích rybníka. přestože se nejednalo o atraktivní činnost, cíl akce – vyčištění obce Měcholupy, byl splněn!

 DSC_0837

Poděkování