header image
 

All posts in Listopad, 2015

Přijali jsme pozvání zúčastnit se s naším divadelním kroužkem minifestivalu “ Momentální divadlo“, který se uskuteční v Kavárně bílá vrána v Praze. záštitu celého divadla přilíbila herečka Andrea Kerestešová.

Kavárna Bílá vrána je sociální podnik zřízený POHODA o.p.s. a je příjemným místem pro odpočinutí nebo setkání nad mléčným koktejlem, šálkem kvalitní fair tradeové kávy nebo třeba domácím koláčem. Kromě kavárenské činnosti se u nás můžete potkat i s kulturou. MOMENTÁLNÍ SCÉNA je místem, kde lidé se znevýhodněním mají možnost vyjádřit se prostřednictvím některé z uměleckých forem. Hrajeme divadlo, promítáme filmy, zpíváme, vystavujeme…

POHODA o.p.s. je nezisková organizace, která poskytováním sociálních služeb podporuje normální, důstojný a plnohodnotný život občanů s mentálním a kombinovaným postižením, případně organickým postižením mozku. Více informací na www.barbilavrana.cz

 

Ve dnech 15-17. 11. 2015 jsme se účastnili již 17. ročníku triatlonového závodu Železný Chovanec v Hostouni. Soupeřili jsme s dalšími devíti zařízeními, včetně pořádajícího DDŠ Hostouň. Závod byl již tradičně rozdělen do třech kategorií – starší žáci (STŽ), mladší (MLD) a starší dorost. Triatlon je celkově velmi náročný – skládá se z plavání volným stylem v plaveckém bazénu v Domažlicích ( STŽ 500m, MLD 600m), jízdy na kole terénem ( STŽ 16km, MLD 20km) a přespolního běhu ( STŽ 4000m, MLD 5000m). My jsme bojovali o umístění v kategorii STŽ třemi závodníky a v MLD dvěma závodníky. Samotnému závodu předcházela příprava v klatovském plaveckém bazénu a na bikách formou výjezdů terénem. Tato příprava se nám vyplatila, protože v kategorii STŽ/ jednotlivci jsme obsadili třetí, desáté a dvanácté místo a STŽ/ družstva třetí místo. V kategorii MLD/ jednotlivci první a páté místo. Družstvo v MLD jsme bohužel nebyli schopni obsadit. S dosaženými výsledky jsme velmi spokojeni a tato dosažená umístění nás motivují k přípravě na následující ročník, na který se již nyní těšíme.

IMAG0916[1] IMAG0917[1] IMAG0877[1] IMAG0870[1]

  Ve dnech 15. – 18. 10. 2015 se naše dívka Olina zúčastnila již druhého setkání projektu „Postav se na vlastí nohy“, konaného opět v Praze. Celé 4 dny proběhly tentokrát v duchu finančnictví. Každý den probíhala výuka, mezi kterou byly vloženy různé společenské hry pro udržení pozornosti dětí a odpoledne byla hodina a půl věnována sportu – míčovým hrám a podobně. Navštívili nás zástupci firem zabývajících se finančním poradenstvím a byli zde i zástupci bank, kteří seznamovali děti se základy správného financování a co vlastně vše obnáší slovo „peníze“, např. co je podpisový vzor, bank. účet, platební karta, bankovní poplatky, slovo jako věřitel, žadatel, ručitel, ale také druhou stranu financí jako např. doba splatnosti, exekuce, penále, vymahač, lichva atd. Myslím si, že tento projekt je pro děti velmi poučný a budeme velice rádi, když bude pokračovat. Již teď máme další 2 listopadová setkání. Olgu tyto informace velmi zajímaly, celkově je toto školení pro ni velmi pozitivní a naučné.

Vážení koordinátoři projektů 72 hodin,

rád bych vás touto cestou pozdravil a velmi poděkoval za vaši účast v letošním ročníku projektu 72 hodin. Sešlo se neuvěřitelných 620 projektů a zapojilo se do nich téměř 30 tisíc dobrovolníků. Tato čísla jsou pro nás obrovským překvapením, ale také důkazem, že dobrovolnictví v Česku má tradici! Jsme velmi rádi, že se letošní ročník povedl a věříme, že jste se zapojili i přes nepřízeň počasí, která panovala před víkendem v části Česka.Vážení přátelé, ještě jednou vám za celý tým děkuji za vaši aktivitu.

Za tým organizátorů 72 hodin   Ondřej Šejtka

Klatovský deník – článek

Poděkování - Obecní úřad Předslav

IMAG0890[1]IMAG0891[1]

Článek v Klatovském deníku-72 hodin