header image
 

All posts in Prosinec, 2016

Protože státní svátek 17. listopadu jsme trávili s dětmi, rozhodli jsme se trošku zpestřit pošmourný den a vyrazili jsme se podívat na Šumavu, kde je u obce Srní již od minulého roku vybudovaný výběh s vlčí rodinou. Vzali jsme s sebou chlapeckou skupinu a vyrazili do mlhavých lesů Šumavy. Když jsme dorazili na místo, obdivovali jsme krásně zbudovaný vlčí areál o rozměrech téměř čtyř hektarů, naučnou stezku a moderní informační středisko. Bylo nám i přáno krátce pozorovat vlčí rodinu a pořídit několik záběrů. Při zpáteční cestě kolegyně domluvila malé občerstvení v penzionu Forward na Srní, kde byly děti o prázdninách na táboře. Potom jsme ještě během zpáteční cesty udělali krátkou zastávku u výběhu amerických bizonů v obci Prášily. Myslím, že i přes nepřízeň počasí se tahle akce vydařila k plné spokojenosti všech zúčastněných.

Pomyslnou tečkou za fotbalovým rokem 2016 byla pro chlapce z DDŠ Měcholupy návštěva zápasu Evropské ligy FC Viktoria Plzeň – FK Austria Vídeň.  Zápas byl hodně zajímavý, viděli jsme červenou kartu, 5 gólů, krásná chorea, úžasné skandování a povzbuzování z řad fanoušků obou týmů, do něhož jsme se také zapojili, ale hlavně vítězství Viktorky 3 – 2. Byla to skvělá tečka za celým rokem. Chtěli bychom poděkovat Viktorce za vstupenky, protože nám celkem pravidelně umožňuje krásné zážitky. A doufáme, že k nám bude Viktorka v příštím roce stejně štědrá jako letos. Zároveň bychom chtěli popřát spoustu sportovních úspěchů v příštím roce.

Děkujeme!!!
Účastníci zájezdu

Poděkovaní-od-obce-Bezděkov

23. listopadu 2016 nás navštívil v Měcholupech milý host: Tomáš Slavata, který nám přivezl v rámci projektu Obchudky s Albertem vánoční ozdoby pro naše vyrábění, tak měl pro nás připravenou i besedu.

Celoročně Tomáš absolvuje na 70 besed po celé České republice jak v dětských domovech, tak základních školách. Snaží se tímto nalézat konkrétní příběhy dětí, s kterými dokáže pak trávit čas a snaží se je učit, že hendikepy nejsou důvodem, abychom nežili své sny.

Ber svůj handicap jako něco, co tě může posunout.

Smyslem těchto besed je promluvit k dětem, které měly stejný nebo podobný osud jako sám Tomáš. Tyto děti většinou Tomáše osloví přes sociální síť a on s nimi následně pracuje v rámci tréninkových kempů. Na besedách Tomáš hovoří o své píli a boji svedeném se společností, která mnohdy odsuzuje děti ze sociálně slabých rodin a dětských domovů. Snaží se jim ukázat, že jejich příběh je mnohem silnější než příběh okolního světa, mohou z něj vytěžit mnohem více a být silnějšími.

Za Tomášovu návštěvu moc děkujeme, jsme rádi, že jsme Tomáše mohli poznat a budeme se těšit na další setkání s ním. Tomáš má velký obdiv nás všech!!

Tomáš Slavata

Plakát Měcholupy
I v letošním roce jsme se zapojili do tohoto projektu. Náše Obchůdky s Albertem se budou konat 17.12.2016 v Albertu v Klatovech.
Projekt Nadačního fondu Albert má za cíl připravit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání. V průběhu adventu budou v téměř 70 obchodech Albert prodávat vlastnoručně vyrobené vánoční dárky a dekorace. Obchůdky s Albertem budou probíhat ve všech krajích a zapojí se do nich 67 dětských domovů a neziskových organizací. Zákazníci tak mají možnost podpořit dobrou věc a zároveň si domů odnést krásné dárky pro své nejbližší.

Obchůdky s Albertem budou po celé České republice postupně probíhat od pátku 25. listopadu až do úterý 20. prosince. Projekt Nadačního fondu Albert nemá pouze dobročinný rozměr – děti ze sociálně znevýhodněného prostředí se díky Obchůdkům učí zábavnou formou dovednostem ze světa obchodu a podnikání. Během příprav, které dětem zabraly i několik měsíců, navíc dostaly tipy a zajímavé informace, jak uspět.

„Do letošního ročníku se zapojilo téměř 70 dětských domovů a neziskových organizací ze všech regionů České republiky, což nás velmi těší. Děti mají díky projektu skvělou příležitost reálně poznat svět obchodování. Navíc to může být skvělá zkušenost pro jejich budoucí, zvláště profesní život,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert.

V rámci příprav se děti dozvěděly užitečné podrobnosti o týmové spolupráci, chování k zákazníkům a marketingu, které mají možnost následně uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků. Všech 67 zúčastněných dětských domovů a neziskových organizací získalo finanční příspěvek od Nadačního fondu Albert na zakoupení surovin a materiálu pro výrobu vánočních produktů. Všechny výrobky budou nyní děti prodávat ve speciálních obchůdcích v téměř sedmi desítkách prodejen Albert. Výtěžek, který utrží, poputuje ke konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo, ale také na společné akce dětí.