header image
 

All posts in Červen, 2019

Na závěr školního roku, ve čtvrtek 20/6/2019, vyrazili chlapci ze IV. rod. skupiny z DDŠ Měcholupy se svým sk. vychovatelem na další sportovní výlet – tentokrát na dva zápasy MS v softballu konané v krásném areálu ve Svoboda Parku v Praze. Jednalo se o zápasy Venezuela – USA (4 – 7) a Dánsko – Singapur (5 – 3).

Líbila se nám atmosféra vytvořená především žáky škol, kteří, stejně tak jako my, přijali pozvání organizátorů, a na MS se přišli podívat. Objevovala se i spousta vlajek. Rovněž bylo zajímavé, jak si hráči po zápase, ještě v dresech, bez problémů sedli mezi návštěvníky. Rozdávali úsměvy, podepisovali se a neodmítli ani „selfíčka“. Jaký rozdíl oproti jiným, masovějším sportům, kdy po zápase zmizí hráči do šaten a fanoušci se k nim téměř nedostanou. V areálu jsme si také vyzkoušeli různé připravené soutěže a také naše schopnosti v typicky softbalových dovednostech, jako je odpalování míčku softbalovou pálkou nebo chytání míčku do softbalové rukavice. Velmi kvalitní a pestré bylo také občerstvení, které jsme také ochutnali.

Děkujeme organizátorům za vstupenky a umožnění našeho výletu, stejně tak za představení tohoto krásného sportu, se kterým se někteří z nás setkali poprvé v životě.

 Děkujeme!!!!

Účastníci zájezdu

V červnu nás požádal místní sbor dobrovolných hasičů o pomoc s čištěním hasičské nádrže v obci Měcholupy. Rádi jsme souhlasili a přišli ve stanovený termín. Jednalo se o vynášení listí ze dna nádrže a odplavování nečistot do odtokového potrubí. Šlo nám to velmi dobře od ruky, použili jsme k tomu košťata a plastové kýble. Hasiči nám pomáhali s proudnicí. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci, protože se v letních měsících do nádrže v doprovodu vychovatelů rádi přijdeme vykoupat a bude nás těšit, že i naší zásluhou je voda tomto přírodním koupališti čistá.

 

 Na konci května ve dnech 26.-30.5 2019 se chlapci z našeho domova zúčastnili již 47. ročníku letní olympiády.  letos tuto velmi pěknou sportovní akci pořádal VÚ DDŠ Boletice, za podpory města Děčín. Nejednalo se však výhradně o atletické disciplíny, ale medaile se rozdávaly i v mnoha míčových sportech, stolním tenise a plavání. Od nás se přijelo porvat o medaile 6 chlapců za doprovodu dvou vychovatelů.   Jako již tradičně, tak i letos naši chlapci nezůstali na chvostu startovního pole, ale vybojovali mnoho pěkných umístění, okořeněných spoustou medailí např. v odbíjené dosáhli chlapci na skvělé 4. místo, které nám výrazně pomohlo v celkovém umístění. Za své výkony si hoši odvezli mnoho plnohodnotných cen.    Celkem vybojovali 9 medailí, z toho 1 zlatou, 2 stříbrné a 6 bronzových a ve velmi silné konkurenci obsadili nádherné 5. místo z celkem 15. domovů v rámci celé ČR.   Celá akce proběhla bez vážnějších problémů , jen trochu zlobilo počasí, které bylo na tuto roční dobu velmi chladné , ale chlapci si závody užili a věříme, že se podobné akce budou konat i do budoucna.