header image
 

All posts in Červenec, 2019

Na závěr školního roku, ve čtvrtek 20/6/2019, vyrazili chlapci ze IV. rod. skupiny z DDŠ Měcholupy se svým sk. vychovatelem na další sportovní výlet – tentokrát na dva zápasy MS v softballu konané v krásném areálu ve Svoboda Parku v Praze. Jednalo se o zápasy Venezuela – USA (4 – 7) a Dánsko – Singapur (5 – 3).

Líbila se nám atmosféra vytvořená především žáky škol, kteří, stejně tak jako my, přijali pozvání organizátorů, a na MS se přišli podívat. Objevovala se i spousta vlajek. Rovněž bylo zajímavé, jak si hráči po zápase, ještě v dresech, bez problémů sedli mezi návštěvníky. Rozdávali úsměvy, podepisovali se a neodmítli ani „selfíčka“. Jaký rozdíl oproti jiným, masovějším sportům, kdy po zápase zmizí hráči do šaten a fanoušci se k nim téměř nedostanou. V areálu jsme si také vyzkoušeli různé připravené soutěže a také naše schopnosti v typicky softbalových dovednostech, jako je odpalování míčku softbalovou pálkou nebo chytání míčku do softbalové rukavice. Velmi kvalitní a pestré bylo také občerstvení, které jsme také ochutnali.

Děkujeme organizátorům za vstupenky a umožnění našeho výletu, stejně tak za představení tohoto krásného sportu, se kterým se někteří z nás setkali poprvé v životě.

 Děkujeme!!!!

V červnu nás požádal místní sbor dobrovolných hasičů o pomoc s čištěním hasičské nádrže v obci Měcholupy. Rádi jsme souhlasili a přišli ve stanovený termín. Jednalo se o vynášení listí ze dna nádrže a odplavování nečistot do odtokového potrubí. Šlo nám to velmi dobře od ruky, použili jsme k tomu košťata a plastové kýble. Hasiči nám pomáhali s proudnicí. Jsme rádi, že jsme mohli pomoci, protože se v letních měsících do nádrže v doprovodu vychovatelů rádi přijdeme vykoupat a bude nás těšit, že i naší zásluhou je voda tomto přírodním koupališti čistá.

 

V pondělí, 8. 4. 2019, po škole vyrazili vybraní chlapci z DDŠ Měcholupy na výlet do Prahy, podívat se na zápas HET ligy mezi Spartou Praha a Zlínem. Opět jsme dostali vstupenky na zápas Fortuna ligy od oblastní pobočky Generali v Klatovech, o což se především zasloužil pan Martin Stránský. Užili jsme si skvělou atmosféru, kterou bohužel občas kazili domácí „kotelníci“ hanlivými pokřiky, na což zbytek stadionu odpovídal hlasitým pískotem. Viděli jsme dva góly v síti hostujícího týmu a výhru Sparty 2 – 0, z čehož měl radost hlavně náš sk. vychovatel. Cestou zpět do Měcholup jsme se ještě zastavili na McDonaldu, kde jsme měli rozchod a mohli jsme si nakoupit, na co jsme měli chuť a peníze.

Děkujeme!!!!!

Opět po roce jsme vyrazili na jeden z největších sportovních podniků v okrese Klatovy – Rallye Šumava Klatovy, Historic Vltava rallye a Rallye Šumava legend. Výletu se zúčastnili chlapci IV. rod. sk. a dívky V. rod. sk. DDŠ Měcholupy společně se svými sk. vychovateli.Tentokrát jsme si vybrali nejznámější rychlostní zkoušku celé rallye, Čínovský okruh. Záměrně jsme vybrali prostor startu, kde jsme nejen viděli každý závodní automobil projet 3x, ale také jsme si mohli prohlédnout jednotlivé vozy při pomalém příjezdu a stání na startovním roštu. Také jsme využili možnosti občerstvení u stánků s limonádou. Škoda, že se ke konci pokazilo počasí, kdy teplota klesla během pár okamžiků o několik stupňů a my odcházeli celí prokřehlí zpět do auta ještě před odjetím všech automobilů.

Chtěli bychom poděkovat PAMK, obzvláště panu Jiřímu Nejdlovi za volné vstupenky. Zároveň přejeme mnoho úspěšně pořádaných akcí.

Děkujeme!!!