Železný chovanec

22. ROČNÍK TRIATLONOVÉHO ZÁVODU ŽELEZNÝ CHOVANEC

Dne 15. 10. 2019 jsme se již tradičně zúčastnili akce “Železný chovanec“, pořádané VÚ Hostouň. Letošní ročník byl ale něčím ojedinělý, a to tím, že místo plavání byla střelba ze vzduchovky v leže a ve stoje. Těchto fyzicky náročných závodů se zúčastnilo 12 školských zařízení. Závod byl již tradičně rozdělen do třech kategorií – starší žáci (STŽ), mladší (MLD) a starší dorost. Všechny tři kategorie soutěžili v cyklokrosu (9 km) a přespolním běhu (3000 m). My jsme bojovali o umístění v kategorii STŽ dvěma závodníky a v MLD jedním závodníkem. Samotnému závodu předcházela příprava jízdou na kole terénem, vytrvalostním během a střelbou ze vzduchovky. V kategorii starších žáků jsme obsadili první místo a odměnou byla hodnotná poukázka do prodejny A3 sport. Zbylí závodníci se udrželi v polovině startovního pole. Již nyní se těšíme na další ročník tohoto náročného závodu.