„72 hodin“

Již třetím rokem se zapojíme do celorepublikového projektu „72 hodin“. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (13. – 16. října 2016) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Tradičně se budeme podílet na úklidu kolem areálu našeho domova a samožejmě uklidíme i veřejná prostranství v Měcholupech (náves, autobusová zastávka, úklid cest směr Předslav a Makov, areál hasičské nádrže).

Cílem 72 hodin je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Kromě ČRDM se do projektu přidá také mnoho dětských a mládežnických organizací, škol i neformálních skupin dobrovolníků a mezi nimi také vy! V minulém roce se do projektu zapojilo téměř 30 tisíc dobrovolníků v téměř 650 projektech.

V letošním roce projekt 72 hodin opět podpořilo několik významných osobností z oblasti kultury, sportu a veřejného života. Každého z nich jsme se zeptali na několik otázek. Za jejich podporu jsme velmi vděční. Děkujeme naši patroni!

 

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at https://wp.ddsmecholupy.cz/72-hodin-2/trackback/ or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.