Obchůdky s Albertem

Plakát Měcholupy
I v letošním roce jsme se zapojili do tohoto projektu. Náše Obchůdky s Albertem se budou konat 17.12.2016 v Albertu v Klatovech.
Projekt Nadačního fondu Albert má za cíl připravit děti ze sociálně znevýhodněného prostředí na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání. V průběhu adventu budou v téměř 70 obchodech Albert prodávat vlastnoručně vyrobené vánoční dárky a dekorace. Obchůdky s Albertem budou probíhat ve všech krajích a zapojí se do nich 67 dětských domovů a neziskových organizací. Zákazníci tak mají možnost podpořit dobrou věc a zároveň si domů odnést krásné dárky pro své nejbližší.

Obchůdky s Albertem budou po celé České republice postupně probíhat od pátku 25. listopadu až do úterý 20. prosince. Projekt Nadačního fondu Albert nemá pouze dobročinný rozměr – děti ze sociálně znevýhodněného prostředí se díky Obchůdkům učí zábavnou formou dovednostem ze světa obchodu a podnikání. Během příprav, které dětem zabraly i několik měsíců, navíc dostaly tipy a zajímavé informace, jak uspět.

„Do letošního ročníku se zapojilo téměř 70 dětských domovů a neziskových organizací ze všech regionů České republiky, což nás velmi těší. Děti mají díky projektu skvělou příležitost reálně poznat svět obchodování. Navíc to může být skvělá zkušenost pro jejich budoucí, zvláště profesní život,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert.

V rámci příprav se děti dozvěděly užitečné podrobnosti o týmové spolupráci, chování k zákazníkům a marketingu, které mají možnost následně uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků. Všech 67 zúčastněných dětských domovů a neziskových organizací získalo finanční příspěvek od Nadačního fondu Albert na zakoupení surovin a materiálu pro výrobu vánočních produktů. Všechny výrobky budou nyní děti prodávat ve speciálních obchůdcích v téměř sedmi desítkách prodejen Albert. Výtěžek, který utrží, poputuje ke konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo, ale také na společné akce dětí.

You can leave comments by clicking here, leave a trackback at https://wp.ddsmecholupy.cz/obchudky-s-albertem/trackback/ or subscribe to the RSS Comments Feed for this post.